09-12.11.2006

poznan

 

ŚWIATOWA WYSTAWA PSÓW

WORLD DOG SHOW

2006

Po raz pierwszy w Polsce zorganizowana została najważniejsza dla każdego hodowcy wystawa: Światowa Wystawa Psów Rasowych.

Polski debiut był rekordowy pod względem liczby uczestników. W wystawie uczestniczyło blisko 21 000 psów 354 ras.

Najliczniej reprezentowane rasy:

Labrador retriver 432

American staffordshire terrier 414

Golden retriever 386

Yorkshire terrier 301

Berneński pies pasterski 286

Rhodesian ridgeback 266

Siberian husky 266

Najwięcej psów wystawiły:

Polska 5993

Rosja 2238

Czechy 1704

Niemcy 1641

Włochy 1400

Psy reprezentowały także tak odległe kraje jak: Japonia, USA, Brazylia, Peru, Tajlandia, Wenezuela, Urugwaj.

Miłośnicy kynologii mieli okazję zobaczyć na żywo przedstawicieli wielu ras rzadko, albo wcale nie widywanych na ringach w naszej części Europy. Pokazywano także rasy nieuznane przez FCI jak np. psa pasterskiego tornijaka, moskiewskiego psa stróżującego, południowoafrykańskiego boerboela i inne.

Podczas tej wystawy oficjalnie ogłoszono uznanie przez FCI rasy: gończy polski.

W niedzielny wieczór nastąpił najbardziej oczekiwany moment- wybór najpiękniejszego psa wystawy. Psem tym okazał się bracco italiano (wyżeł włoski, krótkowłosy) Axel del Monte Alago reprezentujący Włochy, któremu w trakcie wyboru towarzyszył ogromny aplauz widowni.

Uczestnictwo w tej wystawie sprawiło nam ogromną przyjemność. Tak wiele psich piękności, wspaniała organizacja, konkursy, zawody, przepych różności kosmetycznych i odzieżowych, pamiątek, drobiazgów i wszelkich cudeniek stworzonych dla piesków pozostaną na długo w naszej pamięci i wspomnieniach.

I chociaż prezentacja naszych yoreczków nie zaowocowała medalami, to atmosfera wielkiego show, nawiązane przyjaźnie i wszystkie pozytywne przeżycia uwieńczyły zakończony tą wystawą nasz tegoroczny sezon wystawowy.

Archiwum