O nas

„Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie”

Moją wielką miłość do świata zwierząt uwieńczyły pieski rasy Yorkshire Terier, które dzięki swojemu niepowtarzalnemu charakterowi, który również bardzo cenię u przedstawicieli gatunku homo sapiens, czyli: serdeczności, poczuciu humoru, życzliwości, miłości, wierności, przyjaźni, oddaniu, posiadaniu i bronieniu własnego zdania, ale w głębokim szacunku do innych poglądów, małej niezależności i szelmostwie, lecz zupełnie pozbawionemu wszelkich ludzkich wad, stały się powodem, dla którego głębiej zainteresowałam się kynologią i wspólnie z rodziną,oraz dzięki jej wielkiej pomocy- założyłam hodowlę tych piesków.

W miarę upływu czasu, mimo że w hodowli zaczęło przybywać czworonogów, a tym samym pracy i obowiązków, nasi ulubieńcy dostarczają nam jeszcze więcej radości i chwil, kiedy to obcując z nimi zupełnie zapominamy o zwykłych, życiowych kłopotach. Celem mojej hodowli jest, aby przebywające w niej psy były zawsze radosne, szczęśliwe i zdrowe. Wspólnie wszyscy staramy się każdemu z nich poświęcić jak najwięcej czasu spędzanego na zabawie, spacerach, pielęgnacji i okazywanej obopólnie czułości. Nasze psiaki mają pełną swobodę życia przebywając razem z nami pod wspólnym dachem. Nie wiedzą, co to klatki, kojce, czy specjalne boksy. Żyją z nami, wylegując się na fotelach i kanapie, biegając po ogrodzie i nierzadko w pełnej, zgranej komitywie wykopując dołki w poszukiwaniu kreta.

Priorytetem jest, aby wyhodowane przez nas szczenięta, miały doskonałą psychikę, były wspaniale zsocjalizowane z ludźmi i zwierzętami, a staranny dobór par rodziców miał wpływ na wygląd, psychikę, zdrowie i budowę piesków. Dzięki tym staraniom, szczenięta do nowych właścicieli trafiają nie znając strachu przed nieznajomym człowiekiem i miejscem, błyskawicznie aklimatyzują się i szybko otwierają swoje serduszka przed nowym opiekunem.

Od dawna również, zachwycała mnie inna rasa, jaką jest Coton de Tulear. Po żmudnych poszukiwaniach właściwego pieska, latem tego roku zamieszkał u nas wspaniały „biały puszek” o cudownym charakterze, doskonałym pochodzeniu, urodzony w hodowli Batiskaj, która to, po bliższym poznaniu samej hodowli, jak również jej właścicielki, stała się dla mnie hodowlą wzorcową. Więcej informacji znajduje się na drugiej części naszej strony, poświęconej rasie Coton de Tulear.

Archiwum